Tel: 0212 263 01 80-94

 

GSM: 0541 230 20 17-18

 

E-mail: info@vipturkeydergisi.com

Ayşe Burcu Kaya “Python Dreams” ile gelen şıklık

Kurumsal firmalarda edindiği tecrübeler sonucunda “Ayşe Burcu Kaya” adlı markasını oluşturan Burcu Kaya, tasarımdaki trendin genelde kıyafet üzerine olması ve günümüzde neredeyse herkesin birbirine benzer, giyinmesi sonucu ortaya çıkan farklı aksesuar, ihtiyacı sebebiyle moda dünyasındaki bu eksikliği, hazırladığı çanta ve aksesuar ile tamamlayan Kaya ile siz değerli okurlarımız için renkli bir söyleyişi yaptık.


Hepimiz sizi tanıyoruz ama sizinle yeni tanışacak okurlarımız için, kısaca sizi tanıyabilir miyiz?
Elbette. 25/05/1979 İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunuyum. Uluslararası kurumsal şirketler bünyesinde yönetici olarak çalıştıktan sonra, 2007 yılında eşim Ali İhsan Kaya ile evlendim. 2008 yılında kızım Ayşenaz' ın doğumu ile iş yaşamıma ara verdim.2013 yılında tasarım ürünlerim ile çalışma hayatına tekrar geri döndüm.

Ayşe Burcu Kaya markasının kuruluş hikayesini anlatır mısınız?
Markamın kuruluşu, aldığım ürünleri kişiselleştirmek üzerine başladı . Şapka,bere design ürünlerimden sonra bunları belli workshoplar izledi. Sonrasında tasarım yapan arkadaşlarıma clutch yapmaları üzerine öneride bulunurken; kendi fikirlerimi ve projelerimi neden kendim hayata döndürmüyorum diye sorguladım. Sonrasında sıra sıra projeler ,yaz koleksiyonları" İkat "ve "Mercan " sonrasında da kış koleksiyonu "Python Dreams "olarak birbirini takip etti.

Sizce neden hanımlar son zamanda minimal çantalar kullanmayı tercih ediyor?
Moda bir devinim, her dönemde işlevsel ve pratik ürünler tercih nedeni oluyor. Clutchlar da pratik, şık, gece-gündüz kullanım olanağı var ve her tarza uyumlu olduğu için tercih sebebi.

On parmağında 10 marifet sözü sanki sizin için söylenmiş. Hem iş kadını, hem çok iyi anne ve eş, hemde sosyal sorumluluk projelerinin en büyük destekçisisiniz. Nasıl yetişiyorsunuz her şeye?
Öncelikle bu zarif görüşleriniz için teşekkür ediyorum. Hayatın özü , başarılı olabilmek, disiplinli olmak ile paralel diye düşünüyorum. Küçük yaşlardan itibaren kazandığım disiplinli ve programlı yaşam biçimi olmak istediğim her platformda ; "gerek anne, gerek eş, gerek iş kadını" olarak olabilmeme olanak sağlıyor. Sosyal sorumluluk projelerine destek, içinde olmaktan keyif duydugum ,ruhumu rehabilite edebildiğim bir süreç. Hayatın bize sundugu imkanları, ihtiyaç sahipleri ile bazen manen, bazen de madden paylaşabilme olanağı...

Marka olarak sizi diğerlerinden ayıran en büyük özelliğiniz nedir?
Markam için kullanmış oldugumuz piton, süet ve derilerde iyi kalitede ürün kullanmak dışında ;gümüş ve swaroski aksesuarlı clutch olarak ;sanırım başka firmanın olmayışı. Bu akım benim ürünlerim ile başladı.Ayrıca bu gümüş ve swaroski aksesuarların istenirse clutchdan cıkarılarak kolye aparatı olarak da kullanılabilmesi oldukça işlevsel.

Şahane bir Yılbaşı sofrası hazırladınız. Yakınlarınız için şık sofralar tasarladığınızı biliyoruz. Sizin için hobi olan bu uğraşıyı profösyonel olarak yapmayı düşünüyor musunuz?
Çok teşekkürler, sofra dizayn etmek benim hobim, bundan çok keyif alıyorum. Zaman zaman gelen; doğum günü partisi, özel günler için hazırlanan kişiye özel hediyelikler, yılbaşı hediyelik kutuları gibi özel siparişleri iş olarak değerlendiriyorum ;ama iş olarak asıl fokuslandıgım konu ,koleksiyonumdaki mevcut ürünlerim.

Yeni yıl size ne ifade ediyor?
2016 yılını değerlendirmeniz gerekirse neler söylersiniz. Sizce Türkiye için 2016 yılı nasıl geçti?
Benim için " yeni yıl" ; yeni umutlar, güzel yarınlar, yeni projeler, yeni hedefler, o yıl için beklenmedik süprizler ve hep iyiye güzele odaklanmak demek.
Maalesef 2016 yılı ülkemiz Türkiye adına , iyi bir yıl olarak tarihe geçmedi. Pek çok terör olayları, patlamalar, kalkışma, ekonomide yaşanan dalgalanmalar , bu açıdan iyi olan bazı şeyleri de gölgede bıraktı diye düşünüyorum.

Peki 2016 sizin için için nasıl geçti? 2017 yılından beklentileriniz nelerdir. Farklı projeleriniz olacak mı?

Şahsım ve markam adına 2016 verimli bir yıl olarak geçti. Gerek yaz koleksiyonumdaki clutchlar, palm towellar, şapkalar; gerekse sonbahar kış koleksiyonumdaki clutchlar , mini clutch ve kartvizitlikler moda severler ve müşteri kitlem tarafından beğeni ile karşılandı. 2017 yılından beklentim, iş anlamındaki başarılarımı geliştirerek yola devam etmek. Güzel renk ve desen seçimleriyle yaz koleksiyonumu oluşturmak. Planladığım yeni bir proje daha var ama bunu şimdilik süpriz olarak korumak istiyorum.

Yeni Yıla nerde girmeyi planlıyorsunuz? 2017 için dilekleriniz nelerdir?

Prensip olarak yeni yılda ailem ile olmak herzaman önceliğim; çünkü aile insanın en büyük serveti. Güzel ve şık dekore edilmiş bir yeni yıl sofrası etrafında toplanan aile bireyleriyle yenilen sıcacık bir aile yemeği, en güzel organizasyondan daha reel ve mutluluk verici. 2017 yılı için; ülkemiz ve dünya adına öncelikle barış, huzur, sağlık ve mutluluk diliyorum. İnsanların öldürülmediği, aç kalmadığı, yardımlaşmanın esas olduğu herşeyin temelinin sevgiye dayandığı bir dünya , bir ömür diliyorum. Herşeyin çözümü sevgi de. Sevgi ile aşılamayacak bir engel yok. Birbirimizi, doğayı, yaptığımız işi, canlıları sevelim, sevgi bize mutlak başarıyı getirecektir. Mutlu yıllar dilerim.Sayfa Kategorisi: RÖPORTAJLAR
 
Paylaş
 
Anket