Tel: 0212 263 01 80-94

 

GSM: 0541 230 20 17-18

 

E-mail: info@vipturkeydergisi.com

Ayşen Yersen ‘Daha iyi nasıl hizmet verebiliriz?’

Ayşen Yersen
Palladium AVM müşterileri için
Palladium lokasyon olarak çok ideal bir yerde. Fakat önceki yıllarda yerleşim günümüzde ki kadar yoğun değildi. Şimdi ise konutlar fazlalaştı ve yerleşim arttı. Bu yerleşimin çoğu ise aile statüsünde gelişti. Ve bu aile kitlesine en iyi hitap eden ve en iyi hizmet veren AVM biziz.
Ayşen Hanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? İş hayatına ne zaman? Nerede başladınız? Ve şimdiye kadar neler yaptınız?
Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldum. Ardından İngiltere’de eğitimimi ve dil bilgimi pekiştirmek adına iki ayrı kolejde eğitim gördüm. Daha sonra Türkiye’ye döndüm ve  İremtur’da Outgoing Departman Şefi olarak görev aldım.  Bir müddet sonra Profilo Alışveriş Merkezi’nden bir teklif geldi. Aynı zamanda annem ve babamda uzun zaman Profilo bünyesinde görev almıştı. Dolayısıyla, her zaman bir sempatiye sahiptim. Fakat 1998 yılında ve o dönemlerde AVM sektörü çok yeni bir alandı. Birtakım şüphelerim vardı. Ama risk alarak bu alanın geliştirilebileceğini düşündüm ve sektöre adım attım.
Kariyeriniz hakkında konuşacak olursak, gerçekten başarılı bir kariyere sahipsiniz ve çok başarılı projelere imza atıp ödüller kazanıyorsunuz. Başarılarınızı neye borçlusunuz?
Açıkçası sektör değiştirmek kolay bir şey değil. Turizm ve alışveriş merkezi birbirinden çok farklı alanlar. Fakat ben çalışmanın ve emek vermenin gücüne fazlasıyla inanıyorum. Mesai bitince işim biter mantığından çok, bulunduğum yeri kalkındırmak ve geliştirmek benim için çok daha önemli. Bunun yanı sıra, bugüne kadar birçok ekiple çalıştım ve hepsiyle sıkı bir aile bağı kurdum. Dolayısıyla bir uyum yakalamış olduk. Aynı zamanda her soruna çözüm odaklı yaklaşmaya gayret gösteririm. Bu doğrultuda, başarımı prensiplerime borçluyum diyebilirim. Bunun yanı sıra malum biz JLL( Jones Lang Lasalle) ailesiyiz, Global bir şirkette çalışmanın da katkılarını unutmamak lazım.

Ayşen Hanım yılın son zamanlarına girdiğimiz şu günlerde 2016 yılı Palladium AVM için nasıl bir yıl oldu?
2016’nın başlarından itibaren yıllık pazarlama planımız çerçevesinde çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik. Palladium AVM müşterileri için ‘Daha iyi nasıl hizmet verebiliriz?’ düşüncesiyle ciddi anlamda çok fazla çalışıp bunları sürekli olarak gerçekleştirdiğimiz toplantılarla değerlendirdik. İyice derleyip toparladıktan sonra en son verilen kararın ardından bile fikir geliştirmeye devam ettik. Öyle ki yeri geldi daha iyi bir netice alma düşüncesiyle, yapılan planın içerisine birkaç farklı enstrüman bile kattığımız oldu. Bu sayede geçtiğimiz dönem yine her zamanki gibi ciddi anlamda güzel işlere imza attık. Gerçekleştirdiğimiz organizasyonların bir bölümü çok beğenildi ve ulusal ve uluslararası ödüllere layık görüldü.  Ben bu aldığımız ödülleri kendim ve ekibim adına çok önemsiyorum çünkü ödül almak; yaptığımız işlerin doğru işler olduğunun göstergesi olarak şevkimizi çok daha arttırıyor.
Ayşen Hanım, biliyorsunuz ki birçok hizmet veren alışveriş merkezleri mevcut. Sizi diğer alışveriş merkezlerinden ayıran özelliklerden bahseder misiniz? İnsanlar neden Palladium AVM’yi seçmeli? 
Öncelikle, Palladium lokasyon olarak çok ideal bir yerde. Fakat önceki yıllarda yerleşim günümüzde ki kadar yoğun değildi. Şimdi ise konutlar fazlalaştı ve yerleşim arttı. Bu yerleşimin çoğu ise aile statüsünde gelişti. Ve bu aile kitlesine en iyi hitap eden ve en iyi hizmet veren AVM biziz. Diğer bir faktör ise pazarlama. Örnek verecek olursak, babalar gününde çok özel bir proje oluşturduk. Müşterilerimize, eğlenceli bir aktivite ile çok özel isimlerle babalar gününü kutlama fırsatı sunduk. Bunun dışında bir takım etkinliklerin sonunda birçok kişiye ilkleri yaşatarak, seyahat etme fırsatları yarattık.  Akabinde kitlemizin kalitesi de bizimle doğru orantılı bir şekilde yükseliş gösterdi. Burada yapılan aktivitelerde hiçbir zaman izdiham ve can sıkıcı problemle karşılaşmadık. Dolayısıyla, bu tarz fikirlerle ve prensiplerle bizim diğer alışveriş merkezlerinden ayrıştığımızı düşünüyorum. Ayrıca, çok nezih ve şık bir mimarisi var. Şunu da belirtmek isterim ki, burada görev almadan önce bende bir Palladium müşterisiydim. Burada kendimi çok rahat hissediyordum. Çünkü istediğim her şeyi kolaylıkla bulabiliyordum. Bunun yanı sıra, marka karması ve hizmet kalitesi oldukça iyi durumda. Dolayısıyla, bunlar tercih sebeplerini oluşturuyor.
Peki, Ayşen Hanım iş hayatınız dışında neler yapıyorsunuz? Hobileriniz neler? Alışveriş yapmaktan hoşlanır mısınız?
İş hayatım dışında tarihi yerleri gezmeyi; mısır çarşısı, Kapalıçarşı, Galata gibi. Özellikle Kapalıçarşı da esnafla iletişim kurmaktan çok keyif alıyorum. Yeni mekanlar keşfetmeyi çok seviyorum. Alışveriş yapmayı sevmemek mümkün mü! Tabii ki çok seviyorum yurtdışı, yurtiçi seyahatlerimde inanılmaz keyif verici oluyor. O bölgeye ait mutlaka anımsatıcı objeler alır ve evdeki köşesinde konumlandırırım.  

 

RÖPORTAJ: Erhan Abinikman         FOTOĞRAF: Atilla YEZİZSayfa Kategorisi: RÖPORTAJLAR
 
Paylaş
 
Anket