Tel: 0212 263 01 80-94

 

GSM: 0541 230 20 17-18

 

E-mail: info@vipturkeydergisi.com

Düşünmüş, yapmış, başarmış ve paylaşmış....

Sevgili Kadınlarımız
Yine dopdolu bir sayıyla karşınızdayız. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel bir sayı hazırladık.
Şu gün, bu gün diye sınıflandırıp bu günleri tek bir güne sığdırmak bence bu özel günleri hatırlamak için yeterli değil, kadınlarımızı her gün hatırlayıp sevmeliyiz, değer vermeliyiz unutmamak gerekir ki bizleri hayata getiren  analarımızda birer kadın. Dünya’ da kadına şiddet toplumsal bir olay ve ne yazıkki önüne geçemediğiz gittikçe çığ gibi büyüyerek önümüze çıkıyor. Herşeyin başında eğitim geliyor, klasikleşmiş bir laf gibi görünsede temel sorun bu. Hem kadınlarımız,  hemde erkeklerimiz gelişen toplumda bilinçli bir şekilde yerini aldıkça sorunlar daha aza inecektir.
Caydırıcı hangi ceza kanunu çıkarsa çıksın, kadına şiddeti engelleyebileceğini düşünmüyorum, daha nezih toplum eğitimden geçer.  Her aile çocuklarını yetiştirirken bu hakları ve saygıyı  çocuklarına aşılarsa daha temiz, daha nezih, bilinçli toplum oluşur. Maalesef genelde erkek çocuğu aileleri, çocuklarını şımartarak vuran, kıran birey yetiştirmekte, o zaman şikayet etmemeliyiz. ‘’Ağaç yaşken eğilir’’ deyip kesiyorum.
Dergi içeriğimizde hiç sıkılmadan okuyacağınız birbirinden güzel röportajlar, vakıf yemekleri, açılışlar, caddeler vb. sayfalarımızla karşınızdayız.
Bir sonraki sayıda görüşmek üzere...

 Sayfa Kategorisi: Fahrettin ŞEKER
 
Paylaş
 
Anket