Tel: 0212 263 01 80-94

 

GSM: 0541 230 20 17-18

 

E-mail: info@vipturkeydergisi.com

AH FENERBAHÇE VAH FENERBAHÇE

Ah Fenerbahçe Vah Fenerbahçe
Fenerbahçe’min maçlarına gitmeyeli yıllar oldu. Son kez ne zaman Şükrü Saraçoğlu’nda maç izlediğimi hatırlamıyorum bile! Hiç şüphesiz bunda her geçen gün daha da kötüye giden Türk futbolunun payı çok büyük. Ama asıl etken Fenerbahçe’mizin ta kendisi. Gönlümüzü verdiğimiz renklerin bir kişi tarafından gasp edilmesi, 'Azizbahçe'ye dönüşmesi başlı başına etken.
İşin garibi Fenerbahçeli dostlarımızın yaşanılan bunca şeye rağmen Aziz Yıldırım’ın gerçek yüzünü görmeyişi ve anlattığı masallara inanması. Adam La Fontain’den masallar anlatıyor ve herkeste büyülenmiş gibi onu dinliyor. İşte tam da bu yüzden ben umudumu keseli çok oldu. İzlemiyor, peşinde koşmuyor uzakta durmaya çalışıyorum.
Aziz Yıldırım’la birlikte her türlü sıkıntıyı gördük. Ezeli rakibimiz bu süre içinde bir Fenerbahçe Başkanı’nın gördüğü en fazla şampiyonluğu yaşadı. 
Aslına bakarsanız ben geçmişte bugün yaşanan durumları öngörmüş ve dilim döndüğünce anlatmaya, sarı laciverte gönül verenlere aktarmaya çalışmıştım. Bu yönetim şekliyle işlerin buralara geleceğinin farkındaydım. 
Ama kahretsin ki o renklere sevdalanmışız bir kere. Ne kadar takip etmezsek etmeyelim bir şekilde Fenerbahçe yaşam şeklimiz. Aldığımız her kötü sonuç bizi kahrediyor. Sonucu bildiğimiz halde umutlanıyoruz. Avrupa kupalarından eleneceğimizi gün gibi biliyordum ama “belki” diye heyecanlandık. Sonuç: Kocaman bir hüsran! Ligde de bir halt olmayacağını biliyoruz ama hadi diyor gönlümüz! Sonuç bu kez çok erken belirmeye başladı. 
Bu böyle gitmez demeyeceğim. Gidiyor işte! Fenerbahçe Kulübü'ne küskünlüğüm olmaz, olamaz. O renklere gönül vermişim bir kere. Ama artık uzunca bir süredir Fenerbahçe yok, 'Azizbahçe' var! 'Azizbahçe' değil benim sevdiğim kulüp. Ne zaman Fenerbahçe şekline döner o zaman küskünlüğümüz biter. Biz üzerimize düşen görevleri yaparız. 'Azizbahçe' olduğu müddetçe de ben ve benim gibi gerçek Fenerbahçe sevdalıları bağrına taş basmaya devam edecek. Başarıya hasret, hüsran dolu günler geçirirken birbirimize o meşhur soruyu sormaya devam edeceğiz: “Ne olacak bu Fener’in hali!”
Umarım en kısa sürede bu süreç sona erer, o efsane Fenerbahçe geri döner de bizler de başımız dik dolaşmaya başlarız.
Sevgi ve saygılarımla
Tahir Kıran 

 Sayfa Kategorisi: Tahir Kıran
 
Paylaş
 
Anket